Najnowsze wiadomości

"Dzien dobry TVN" liderem programów śniadaniowych na...

Rodzaje i cechy charakterystyczne win i ich odmian

Ryby w diecie. Na zły cholesterol, chorą tarczycę, demencję...

25 maja 2022 18:00

Ostrzeżenie o trendach: Czarne, matowe blatyLuksusowe kuchnie od dawna są symbolem statusu, jeśli chodzi o wystrój domu. Podczas gdy zazwyczaj oznaczało to tradycyjne lśniące blaty z marmuru lub granitu, w sferze luksusowych kuchni pojawił się nowy trend: czarne, matowe blaty. Kombinacje takie jak białe szafki z czarnymi blatami są teraz zszywkami nowoczesnego designu i inspirują do przebudowy domów w całym kraju. Czarne blaty kuchenne nadają każdej przestrzeni odważny, dramatyczny styl i mogą uwydatniać nijakie obszary.

Czym są blaty Black Matte?

Blaty matowe nie są wykonane z określonego typu skały lub laminatu, a raczej są wykończeniem, które może być stosowane do prawie każdego materiału. W porównaniu z innymi błyszczącymi wykończeniami, takimi jak polerowany granit, blaty matowe nie są tak błyszczące ani odbijające światło. Często nazywane honowanym wykończeniem, blaty matowe są gładkie i mają miękki, satynowy charakter. Chociaż nie odbijają tyle światła, co błyszczące, czarne, matowe blaty rozprowadzają trochę otaczającego światła, tworząc urocze, rustykalne piękno.

Pros Of Black Matte Countertops

Oprócz nowoczesnego, szykownego wyglądu czarnych, matowych blatów kuchennych, oferują one również następujące zalety:

  • Ukrywa zadrapania: Naturalny, subtelny wygląd matowego wykończenia kryje rysy i niedoskonałości. Dzieje się tak, ponieważ brakuje w nich jakości odblaskowej, która zdaje się powiększać skazy na błyszczących powierzchniach.
  • Ukrywa brud i kurz: Jeśli nie jesteś duży w codziennym sprzątaniu, posiadanie czarnego blatu może pomóc ukryć kurz, brud i resztki jedzenia nagromadzone na powierzchni blatu kuchennego.
  • Tworzy teksturę w domu: Łatwo można się przeładować błyszczącymi powierzchniami, szczególnie przy otwartych planach koncepcyjnych. Blaty matowe oferują teksturową różnicę w pomieszczeniu, nadając mu poziom wyrafinowania.

Wady czarnych matowych blatów

Choć czarny mat wygląda pięknie, to jednak ma kilka wad, o których powinnaś wiedzieć:

  • Smugi i odciski palców: W porównaniu z ich błyszczącymi odpowiednikami, odciski palców i podobne tłuste smugi łatwiej pojawiają się na ciemnych, matowych powierzchniach.
  • Wymaga częstszego ponownego uszczelniania: Blaty matowe z betonu lub kamienia naturalnego są bardziej porowate niż ich wypolerowane odpowiedniki, a zatem są bardziej podatne na zabrudzenia; wymagają też częstszego ponownego uszczelniania.
  • Nie powoduje, że przestrzeń jest większa: Większość z nas chce, aby nasza kuchnia wydawała się większa. Niestety, matowe blaty nie pomagają w tym. Ponieważ pochłaniają więcej światła niż odbijają, nie stwarzają iluzji przestrzeni.

Jakie materiały są najlepsze?

Czarne, matowe blaty pasują do większości budżetów i można je znaleźć w prawie każdym materiale, dlatego też główną decyzją jest wybór rodzaju blatu.

Ze wszystkich opcji materiałowych, laminat będzie najbardziej przystępny cenowo. Jest łatwy do czyszczenia i trwały, ale jeśli ulegnie uszkodzeniu, trudno go będzie naprawić. Płytka ceramiczna jest również dość niedroga i daje wiele możliwości pomiędzy stylami, wzorami i odcieniami kolorów. Można zapobiec ponurej, przebarwionej fugie, uszczelniając ją lub wybierając większe płytki, które wymagają mniej fugi.

Ze względu na oszczędność kosztów, którą wiele osób uważa za konkretną, rosnącą tendencję w wyborze blatów. Ponieważ może być barwione, można dostosować go do dokładnego odcienia, który chcesz w domu. Syntetyczne lady stałe powierzchniowe jak Corian wymagają niewielkiej konserwacji, są nieporowate i są bardzo trwałe. Mimo to, niektóre osoby wolą klasyczne kamienie, takie jak granit, kwarc i marmur.

Każdy materiał posiada swój własny zestaw zalet i wad. Kluczem jest wybór stylu, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, jest w Twoim przedziale cenowym i działa dla Twojego domu. Nie jest trudno być na drodze do posiadania wymarzonej kuchni!

Pary mają znaczenie

Nietrudno dać się ponieść ciemnym powierzchniom w pomieszczeniu, tworząc smutną, nieproszącą przestrzeń. Ponieważ czarne, matowe blaty pochłaniają więcej światła niż odbijają z powrotem do pomieszczenia, ważne jest, aby w pomieszczeniu było coś, co odbija światło dookoła. Zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych kuchniach, czarne blaty dobrze komponują się z białymi szafkami. Kontrast tworzy oszałamiający pop, a białe szafki otwierają Twoją przestrzeń.

Aby dodać koloru, rozważ dodanie zabawnego lub odważnego backsplash. Włączenie akcesoriów takich jak dywaniki i zasłony okienne to kolejny sposób na przełamanie monotonii, jeśli nie jesteś fanem wyglądu w skali szarości.

Zatrudnienie profesjonalisty

Chyba że masz doświadczenie z projektów DIY, wynajęcie wykonawcy jest najlepszym rozwiązaniem dla dobrze wykonanej pracy, jeśli chodzi o instalację blatu kuchennego. Będą mieli narzędzia niezbędne do cięcia i przytrzymania materiałów w miejscu, i może zapewnić, że lady są solidne i równe. Ale nie wszyscy wykonawcy tam dostarczyć tę samą jakość pracy. Szukając kogoś do instalacji blatów, znajdź kogoś z dobrymi referencjami, referencjami i dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi.