Najnowsze wiadomości

"Dzien dobry TVN" liderem programów śniadaniowych na...

Rodzaje i cechy charakterystyczne win i ich odmian

Ryby w diecie. Na zły cholesterol, chorą tarczycę, demencję...

25 maja 2022 18:35

Jak gotować zdrowiej w domuKiedy przygotowujesz i gotujesz posiłki w domu, 1) masz kontrolę nad tym, co jesz ty i twoja rodzina, 2) możesz być pomysłowy i inspirować się swoimi kulinarnymi kreacjami, 3) oszczędzasz pieniądze.

Mniej więcej bezmózgowiec. Więc przywróćmy gotowanie do życia!

Nie musisz być doświadczonym kucharzem, aby przygotować coś, co wszyscy pokochają. Każdy może nauczyć się gotować zdrowo - tak, nawet ty.

Oto nasze dziesięć najlepszych wskazówek, które pomogą Ci zacząć gotować zdrowo w domu:

  1. Zainspiruj się zdrowymi książkami kucharskimi, pokazami i blogami kulinarnymi i spróbuj nowych. receptury które "wow" twojej rodzinie.
  2. Wybieraj zdrowsze mięsa i białka, jak kurczak, ryba i fasola.
  3. Dodaj kolorów do swoich posiłków z owocami i warzywami. Zakradnij się do nich, jeśli musisz. A oni wszyscy się liczą! Świeże, mrożone, konserwowane i suszone to dobry wybór, wystarczy uważać na nadmiar soli i dodane cukry.
  4. Zróbcie zdrowe zastępstwo, kiedy będziecie mogli. W miarę upływu czasu podejmuj dziecięce kroki, aby zastąpić mniej zdrowe składniki w swoich ulubionych potrawach rodzinnych.
  5. Zerwać z podstępną solą i nauczyć się nowych sposobów nadawania jedzeniu wspaniałego smaku, w tym ziołom, przyprawom i innym przyprawom.
  6. Zacznij nowy romans z sałatką. Nie, nie ten kiepski dwuskładnikowy gatunek, z którym mogłeś dorastać... Niesamowita, kolorowa, obfita sałatka, która może stać sama w sobie jako główne wejście.
  7. Ulepszajcie swoje tłuszcze. Używaj zdrowych olejów roślinnych zamiast masła, smalcu i olejów tropikalnych.
  8. Zróbcie sobie przeróbkę spiżarni! Jeśli Twoje szafki, lodówka i zamrażarka są dobrze zaopatrzone w odpowiednie składniki, łatwiej będzie Ci przyrządzać zdrowe posiłki.
  9. Naucz się nowych metod i technik gotowania. Rozwijaj swoje umiejętności za pomocą naszych filmów i artykułów lub weź udział w zajęciach z gotowaniem z przyjaciółmi.
  10. Uspokój się! Bawcie się dobrze w kuchni i nie traktujcie tego wszystkiego tak poważnie. Wszyscy mieliśmy swoje problemy z gotowaniem i żyliśmy, by to powiedzieć.

Więc weź głęboki oddech, odsuń się od menu i spróbuj!