Najnowsze wiadomości

"Dzien dobry TVN" liderem programów śniadaniowych na...

Rodzaje i cechy charakterystyczne win i ich odmian

Ryby w diecie. Na zły cholesterol, chorą tarczycę, demencję...

25 maja 2022 17:38

Jakie płytki ceramiczne kupić?Do wykańczania ścian i podłóg w mieszkaniach można obecnie zastosować bardzo różne materiały. Wciąż jednak popularnym, wybieranym przez bardzo wiele osób są płytki ceramiczne. Płytki to materiał, który sprawdził się bardzo dobrze w kuchniach i łazienkach. Płytki mają mnóstwo zalet, odpowiednio dobrane, mogą posłużyć w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Ważne parametry płytek ceramicznych

Wybierając płytki ceramiczne najczęściej zwracamy uwagę na ich kolor, wzór i cenę. O użytkowych walorach płytek decydują jednak zupełnie inne parametry. Na zakupach musimy pamiętać przede wszystkim o miejscu, w którym płytki zostaną zamontowane. Inne płytki musimy kupić, jeśli zamierzamy wykorzystać je na ścianie, a inne na podłogę. O ile płytki podłogowe można układać również na ścianach, to glazura (najbardziej popularny rodzaj płytek ściennych) można być układana wyłącznie na ścianach. Jest zbyt krucha, aby można było zastosować ją na podłodze. Płytki ceramiczne coraz częściej układane są nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz budynków. Producenci płytek proponują więc także płytki przeznaczone do wykańczania tarasów, balkonów czy schodów zewnętrznych. Płytki te są mrozoodporne. Na opakowaniu mrozoodpornych płytek znajduje się symbol gwiazdki. Płytki mrozoodporne można oczywiście wykorzystać także wewnątrz. Kupując płytki musimy wziąć pod uwagę także charakter pomieszczenia, w którym zostaną zastosowane. Płytki podłogowe do łazienki i kuchni nie tylko powinny być mało nasiąkliwe, ale także antypoślizgowe.

Jakie płytki kupić?

Producenci płytek ceramicznych proponują nam obecnie mnóstwo kolorów, faktur i wzorów. W sprzedaży są  między innymi płytki, które  bardzo udanie imitują drewniane deski podłogowe. Takie drewnopodobne płytki ma w swojej ofercie jeden z renomowanych polskich producentów płytek ceramicznych, firma Opoczno. Opoczno Grand Wood to płytki, które sprawdzą się na podłodze praktycznie w każdym pomieszczeniu. Można ułożyć je w salonie, kuchni, łazience, a nawet w sypialni. Producent proponuje płytki Grand Wood w trzech liniach. Do wyboru są płytki z linii Natural, Prime i Rustic. Każda z tych linii ma inny charakter. W efekcie płytki sprawdzą się w pomieszczeniach w różnym stylu. Płytki gresowe Grand Wood charakteryzują się małą nasiąkliwością, są też bardzo twarde. Dzięki temu można zastosować je wszędzie tam, gdzie deski podłogowe czy tradycyjny parkiet szybko uległyby zniszczeniu.

Płytki Grand Wood z Opoczna to naprawdę świetny wybór. Jeśli szukasz płytek Opoczno z kolekcji Grand Wood, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego modnalazienka.pl >>