Najnowsze wiadomości

"Dzien dobry TVN" liderem programów śniadaniowych na...

Rodzaje i cechy charakterystyczne win i ich odmian

Ryby w diecie. Na zły cholesterol, chorą tarczycę, demencję...

25 maja 2022 18:33

Serum przeciwzmarszczkoweJeszcze kilka lat temu w opinii większości osób serum było produktem przeznaczonym do pielęgnacji skóry dojrzałej. Takie założenie było błędne, bowiem odpowiednio dobrane serum jest produktem nie do przecenienia w pielęgnacji skóry ludzi w każdym wieku. Jego zadaniem jest nie tylko zapewnienie skórze promiennego wyglądu, lecz również walka z niedoskonałościami, a także zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Jak widać, serum dobrane do potrzeb skóry może zdziałać cuda.

Serum, czyli eliksir piękna

Dzięki swojemu działaniu serum jest wyjątkowym kosmetykiem. Nie należy go kupować ze względu na piękne opakowanie czy przyjemny zapach. Bez znaczenia jest również informacja o wieku często znajdująca się w drogeriach oraz na opakowaniach produktu. Każda skóra ma własne potrzeby, konieczne jest dobranie produkty zgodnie z nimi.

Konieczne jest zatem ustalenie jakie potrzeby ma skóra. Pomocne okaże się lusterko i odrobina szczerości z samym sobą. Warto uważnie przyjrzeć się twarzy i ocenić kondycję skóry, jeśli na przykład problemem okażą się coraz szybciej pojawiające się zmarszczki należy szukać serum, które pomoże skorygować objawy starzenia. Poniżej na tapet zostały wzięte problemy skórne, z którymi panie borykają się najczęściej.

Problem pierwszy: niezadowalający koloryt cery

Skóra jest matowa, pozbawiona blasku, ma szarawy lub ziemisty odcień. Po przejrzeniu się w lustrze pierwszym skojarzeniem nie jest świetlista cera, lecz raczej dobra zabawa poprzedniego wieczoru. Nierzadko problemem okazują się także nieestetyczne przebarwienia, zarówno te po spędzeniu czasu  na słońcu, jak również plamy po dawnych wypryskach.

Rozwiązanie: serum o działaniu rewitalizującym, które rozjaśni i rozświetli cerę. W jego składzie zazwyczaj znajduje się witamina C, witamina B3, arbutyna czy wyciąg z wąkrotki azjatyckiej.

Problem drugi: przesuszona skóra

Cera  często jest ściągnięta, cienka i przesuszona. Skóra jest odwodniona, nieelastyczna co często sprawia, że wygląda się na kilka lat więcej, niż wskazywałaby na to metryka. Mimo codziennej aplikacji nawilżającego kremu ciągle walczy się z przesuszoną skórą, a nawet najlepszy podkład podkreśla suche skórki.

Rozwiązaniem jest serum o działaniu silnie nawilżającym. W jego składzie mogą znaleźć na przykład: kwas hialuronowy, wyciąg z zielonej herbaty lub aloesy, d-panthenol oraz miód pszczeli.

Przesuszona skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne jest stosowanie substancji o intensywnym działaniu, które jednocześnie nie wywołają podrażnień na i tak delikatnej skórze. Panie z wrażliwą skórą powinny stawiać na produkt z kwasem hialuronowy, lub aloesem. Przy przesuszeniu pojawiającym się okresowo warto postawić na produkt z wyciągiem z zielonej herbaty.

Problem trzeci: coraz bardziej widoczne zmarszczki

Szczere spojrzenie na cerę uświadamia, że czas leci nieubłaganie. Skóra nie jest tak napięta jak dawniej, ponadto policzki wydają się znajdować coraz niżej, a zmarszczki w kącikach oczu robią się coraz głębsze. W takim przypadku celem powinno być zredukowanie widoczności oznak starzenia, ale także zapobieganie pojawianie się kolejnych.

Rozwiązaniem jest serum, które skutecznie będzie redukować objawy starzenia. W składzie produktu powinien znaleźć się korzeń żeń-szenia, śluz ślimaka, adenozyna, kawior czy koenzym Q10.

Dowiedz się więcej na https://domiuroda.pl/