Najnowsze wiadomości

"Dzien dobry TVN" liderem programów śniadaniowych na...

Rodzaje i cechy charakterystyczne win i ich odmian

Ryby w diecie. Na zły cholesterol, chorą tarczycę, demencję...

25 maja 2022 19:18

Energooszczędne urządzenia dla Twojej kuchniKiedy rozważasz wymianę urządzeń, jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą Ci do głowy jest oszczędność energii. Posiadanie urządzeń przyjaznych dla środowiska jest tak samo ważne, jak ich wygląd i działanie. Nie tylko może pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla, ale również wymiana urządzeń kuchennych na bardziej przyjazne środowisku modele może pomóc w zmniejszeniu rachunków za energię.

Wydaje się jednak, że jest to przerost informacji, gdy zaczynasz zaglądać do szczegółów dotyczących energooszczędnych urządzeń kuchennych. Dla każdego właściciela domu, nowego lub starego, może to być bardzo stresujące. Pozwólcie Państwo, że pomogę Wam uprościć ten proces dzięki kilku najlepszym energooszczędnym urządzeniom w Waszej kuchni z serii ImproveNet.

Co to są urządzenia Energy Star?

Kiedy zaczniesz badać urządzenia energooszczędne, prawdopodobnie natkniesz się na Energy Star. Według ich strony internetowej, "Energy Star jest wspieranym przez rząd symbolem efektywności energetycznej, dostarczającym prostych, wiarygodnych i bezstronnych informacji, na których konsumenci i firmy polegają przy podejmowaniu świadomych decyzji". Może to pomóc w określeniu energooszczędnych urządzeń, które zostały poparte przez EPA. Wystarczy poszukać symbolu Energy Star, co oznacza, że produkt przeszedł wymogi certyfikacji Energy Star.

Koszty urządzeń energooszczędnych

Często koszt urządzenia energooszczędnego wzrasta lub maleje w zależności od liczby jego funkcji. Energooszczędne urządzenia kuchenne mogą kosztować więcej niż inne, prostsze modele. Jednak przy zakupie urządzeń kuchennych należy pamiętać również o kosztach instalacji. Średni koszt instalacji urządzeń kuchennych wynosi 185 dolarów, przy czym większość właścicieli domów wydaje od 129 do 185 dolarów.

Poniżej znajduje się lista naszych urządzeń Energy Star.

Dla pełnej przejrzystości należy pamiętać, że ten post blog zawiera linki partnerskie i wszelkie zakupy dokonane za pośrednictwem poniższych linków spowoduje niewielką prowizję za ImproveNet, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

1. Energooszczędne Chłodziarki

Od stylów drzwi po umieszczenie zamrażarki, zawsze mam wrażenie, że istnieje wiele odmian, jeśli chodzi o wybór lodówki. Osobiście lubię styl side-by-side, ponieważ może on zazwyczaj pasować do każdej kuchni i sprawia, że oglądanie tego, co mam do jedzenia jest o wiele bardziej dostępne. Aby uzyskać energooszczędną opcję, sprawdź lodówkę LG Electronics Side-By-Side ze stali nierdzewnej, aby uzyskać szykowny wygląd.

2. Energooszczędne Zmywarki do naczyń

Zmywarki do naczyń nie tylko zużywają wodę, ale również energię, co sprawia, że jest to obszar kuchni, na którym będziesz chciał się skupić, rozważając efektywność energetyczną. Jednak ciekawostką, którą powinieneś wiedzieć o energooszczędnych zmywarkach do naczyń jest to, że często są one bardziej przyjazne dla środowiska niż zmywarki ręczne. W rzeczywistości zmywarka z certyfikatem Energy Star zużywa 3 galony wody, w porównaniu z około 27 galonami używanymi podczas ręcznego zmywania naczyń, jak podaje National Resource Defense Counsel.

3. Energooszczędny Kaptur Zasięgowy

Okap nad kuchenką działa na energię, aby usunąć dym i opary podczas gotowania. Podobnie jak inne urządzenia kuchenne, będziesz chciał szukać tych, które są certyfikowane przez Energy Star. Jednak jestem pewien, że będziesz chciał również okap kuchenny, który dodaje elegancki wygląd do Twojej kuchni. Okap podokienny Air King ze stali nierdzewnej wygląda świetnie w prawie każdej kuchni i może usunąć zapachy gotowania i dymu bez konieczności odprowadzania rachunków za energię!

4. Energooszczędna kuchenka mikrofalowa

Mikrofalówki są wspaniałym dodatkiem do każdej kuchni. Często jednak zużywają dużo energii, zwłaszcza starsze modele. Chociaż nie ma certyfikatu Energy Star dla kuchenek mikrofalowych, nadal dostępne są modele energooszczędne. Generalnie, im wyższa moc, tym więcej mocy jest zużywana. Mniejsza mikrofala, dostarczająca od 600 do 800 watów mocy, jest zalecana dla tych, którzy szukają efektywności energetycznej. Informacje na temat rozwiązań oszczędzających miejsce i energię znajdują się na stronie Summit Appliance Built-In Microwave. Idealnie pasuje do Twojej kuchennej wyspy.

5. Energooszczędna zamrażarka

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, nigdy nie wydaje się, aby było wystarczająco dużo miejsca w zamrażarce. To właśnie tam druga zamrażarka może się przydać. Mały rozmiar chłodnia może zmieniać twój kuchenny magazyn dla lepszy, ale może także robić różnicy w twój energetyczni rachunkach jeżeli ty no jesteś ostrożny. Na szczęście certyfikowana Energy Star Frigidaire Frost-Free Upright Freezer zapewnia ci mnóstwo dodatkowej przestrzeni, bez dodatkowych kosztów.

Sprowadź ją do domu

Podczas gdy istotne jest posiadanie odpowiednich urządzeń w kuchni, należy zwrócić uwagę na efektywność energetyczną produktów. Należy pamiętać, że aby urządzenia działały prawidłowo, muszą być prawidłowo zainstalowane. Właśnie w tym możemy pomóc. Zobacz, ile kosztuje zainstalowanie urządzenia kuchennego.