Najnowsze wiadomości

"Dzien dobry TVN" liderem programów śniadaniowych na...

Rodzaje i cechy charakterystyczne win i ich odmian

Ryby w diecie. Na zły cholesterol, chorą tarczycę, demencję...

25 maja 2022 18:02

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając panel kuchenny?Ach, skromny backsplash. Od dawna jest to po prostu praktyczne, chroniące ściany kuchenne przed rozpryskami. Ale to już nie jest pokorne. Backsplash stracił swój skromny wygląd, stając się ważnym elementem wystroju wnętrz kuchennych, łącząc w sobie funkcjonalność i wspaniały wygląd.

Masz teraz tak wiele do wyboru, jeśli chodzi o klapy zwrotne. Zamiast przytłaczać się i podejmować złe decyzje lub nie podejmować ich wcale, zawężaj systematycznie swoje opcje za pomocą tych wskazówek.

Weź pod uwagę koszt

Chcesz mieć atrakcyjny, użyteczny backsplash, ale dla większości ludzi, niebo nie jest limitem. Zacznij od rozważenia materiałów backsplash, które są w ramach Twojego budżetu, a zaoszczędzisz czas. Nie doświadczysz też ostrego rozczarowania, że z tęsknotą i bezproduktywnie gapisz się na płytki, które są poza zasięgiem finansowym. Ale jeśli masz mały obszar do pokrycia, być może możesz pójść z produktem wyższej klasy.

Nawet jeśli Twoje fundusze są ograniczone, nadal masz wybór. Materiały ceramiczne, porcelanowe, łupkowe, kredowe, kamyczkowe i z kamienia naturalnego są zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo. Szkło i stal nierdzewna bardziej naciągają sznurki torebki. Należy również rozważyć sposób instalacji. Jesteś majsterkowiczem? Oczywiście, jest to najmniej kosztowna opcja, ale układanie płytek może być żmudne i trudne. Masz ochotę na dobrą fugę? Może trzeba będzie zatrudnić profesjonalistę.

Ważne jest również, aby przy planowaniu czyszczenia pleców wziąć pod uwagę wszelkie długofalowe zmiany, które mogą być brane pod uwagę. Wielu właścicieli domów rozważa przejście na gaz ziemny, ponieważ jest on teraz bardziej przystępny cenowo niż ropa naftowa. Jeżeli ty myśleć przełączać źródła ciepła w nowej przyszłości, twój piec potrzebuje ruszać się i ono może wymagać usuwać niektóre twój ciężka praca. Jest to przynajmniej coś, co należy rozważyć przed rozpoczęciem pracy!

Wybierz A Styl

Po zawężeniu opcji o cenę, nadszedł czas, aby zdecydować, jaka część Twojego tyłka będzie odgrywać w projekcie kuchni. Jaki jest centralny punkt pokoju? Masz szafki do nokautu czy imponujący blat? Jeśli tak, to Twój backsplash powinien się uzupełniać, nie umniejszając przy tym znaczenia eksponatu. Wybierz neutralną płytkę, która dobrze chroni ściany zarówno przed wodą, jak i tłuszczem.

Na przykład, płytki w metrze są eleganckie, dyskretne i łatwe do czyszczenia. Są one jedną z bardziej ekonomicznych opcji backsplash. Choć pierwotnie 3" na 6" błyszczące białe kawałki ceramiki, płytki metra są teraz w dodatkowych rozmiarach, materiału, koloru i opcji wykończenia. Chcesz szkło czy porcelanę? To jest wykonalne. Wolisz powierzchnię matową czy płaską? Załatwione.

Z drugiej strony, niektórzy ludzie lubią rozmycie pleców, które stanowi mocne stwierdzenie. Wybieraj spośród różnych wzorów, tekstur i kształtów. Małe kamyczki są odmianą kamienia naturalnego, który ma imponujący, ale rustykalny trójwymiarowy wygląd. Szklane mozaiki są kolorowe i refleksyjne, rozjaśniają kuchnię i sprawiają, że wygląda ona na większą.

Uzyskaj lepszy z dwóch światów poprzez połączenie materiałów. To świeży, nowoczesny wygląd, który się wyróżnia. Spróbuj użyć małych, szarych, ceramicznych prostokątów, aby podkreślić duże, lśniące płytki ze stali nierdzewnej. I nie ma reguły, która mówi, że trzeba układać płytki wzdłuż krawędzi. Obróć je lekko, aby uzyskać bardziej interesujący efekt.

Kontempluj opiekę

Jeśli nie pasjonujesz się utrzymaniem kuchni w czystości, będziesz chciał mieć łatwy w pielęgnacji backsplash. Jeśli wolisz wycierać i zapominać, materiał, który wybierzesz, robi wielką różnicę. Na przykład, te uniwersalne płytki do metra są również niezwykle higienicznym wyborem. Nie są przyjazne dla pleśni, bakterii i wirusów, więc utrzymanie higienicznego wyglądu wymaga niewiele wysiłku.

Kredowe płytki spodnie są użyteczne, uniwersalne i po prostu przyjemne w użytkowaniu. Można je również łatwo czyścić przy użyciu odrobiny wody. Jednakże, jeśli używasz deski zgodnie z przeznaczeniem, pył kredowy może być problematyczny dla osób z chorobami płuc. Jeśli zdrowie jest problemem, rozważ płytki szklane, które są odporne zarówno na plamy, jak i pleśń.

Zobacz także: Jak wyczyścić fugi w łazience? 5 domowych sposobów >>

 

Granitowy grzbiet jest naturalnie niepowtarzalny i piękny. Jest on jednak również naturalnie porowaty. Bakterie z łatwością ukrywają się we wszystkich zakamarkach. Plamy z jedzenia i tłuszczu również wchłaniają się. Uszczelnienie granitu zapobiega przedostawaniu się zarazków, ale należy regularnie powtarzać ten proces, aby kontynuować ochronę. Czy jesteście gotowi poświęcić wygodę dla piękna? Jeśli jesteś zahaczony o jakikolwiek rodzaj kamienia naturalnego, to jest to pytanie, które musisz rozważyć.

Stal nierdzewna ma wiele zalet. Nie ma fugi do czyszczenia i naprawy. Stal nierdzewna trwa długo i nie koroduje ani nie plami. Jej właściwości odbijające światło otwierają kuchnię. Ale każde jedzenie, tłuszcz lub odciski palców, które dotykają metalu, mogą równie dobrze mieć na sobie świecące światełka. Aby zachować błyszczący wygląd stali nierdzewnej, przygotuj się do spędzenia sporej ilości czasu na wycieraniu jej.